En Çok Kazandıran E-Ticaret Ürünleri

E-ticaret siteleri bilindiği üzere günümüzde pek çok alanda faaliyet göstermektedir. Tamamen satış üzerine kurulan bu siteler ile ilgili olarak en çok kazandıran e-ticaret ürünleri de merak konusu olmuştur. Finansal fikirler olarak bu anlamda sizlere kâr sağlayacak ürünleri aktarırken karlı ticaret fikirleri hakkında da bir takım bilgiler sunuyor olacağız. Öncelikle bu ürünlere geçmeden önce hangi sektörlerde nasıl hareket etmeniz gerektiğini bilmeniz gerekiyor.

En Karlı Ticaret İşleri

Bu konuda öncelikle internetten satılabilecek ürünleri araştırmanız gerekiyor. Günümüzde en fazla satılan ürünlere bakacak olursak, ayakkabı, takı ve kişisel bakım ürünlerini sıralayabiliriz. Bu ürünlerin yanı sıra kitle araştırması yapmanız gerekiyor. Yani bugüne kadar hangi sitelerin alışveriş için ne şekilde tercih edildiğini bilmenizde yarar var.

Başlangıçta satacağınız ürünü temin etmeli ve piyasa satış fiyatının biraz daha altında müşterilerinize sunmanız gerekiyor. Buna ek olarak toplu alım yapmak isteyen müşterilerinize özel indirimler yapabilmelisiniz. Elbette kargo ile gönderilmeye uygun olan ürünleri satmanızda yarar var.

e-ticaret-siteleri

En karlı ticaret ürünleri sıralandığında ise kitap, çiçek ve yazılım ürünlerini görebiliyoruz. Bunun dışında ofis malzemeleri ile ev dekorasyonu ürünleri oldukça kâr sunabilmektedir. Sonrasında ise video oyunlarıi oyuncaklar ve spor malzemeleri sıralanabilir.

En Çok Satılan İnternet Ürünleri

Günümüzde en çok satılan internet ürünlerinin yanı sıra en çok kazandıran e-ticaret ürünleri konusunda şu ürünleri inceleyebilirsiniz; kadın giyim, kitaplar, bilgisayar donanım ve yazılımları, giysiler, sağlık ve güzellik ürünleri, takılar, küçük ev aletleri ve hediyelik eşyalar.

Ürün Fiyatı Nasıl Belirlenir?

Bu konuda yapacağınız genel bir araştırma ile ürünlerinizin fiyat bilgilerini hazırlayabilirsiniz. Ayrıca genel satış fiyat üzerinden en az yüzde 5 ile 10 oranında indirim yaparak kitlenize sunmalısınız. E-ticaret platformlarından bu konuyla ilgili fiyat bilgilerine anında ulaşabilirsiniz.

Satış İşlemi Nasıl Yapılır?

Ürünlerinizi belirledikten ve fiyat analizi yaptıktan sonra en çok kazandıran e-ticaret ürünleri ile ilgili satış işlemlerine geçebilirsiniz. Bir e-ticaret sitesi kurabilir ya da ilk aşamada İnstagram üzerinden satış yapabilirsiniz. Elbette sosyal medya ile hareket etmeniz çok daha iyi olacaktır. Çünkü İnstagram üzerinden günümüzde başarılı bir şekilde satış yapan kişi sayısı bir hayli fazladır. Dilerseniz hem sosyal medya hesaplarınızı yönetebilir hem de site üzerinden ilerleyebilirsiniz.

E-Ticaret Aylık Kazancı

Bu konuda net fikir sunulamayabilir. Çünkü kârlılık oranınız satacağınız ürüne ve adedine göre değişebilmektedir. Yinede aylık 2000 TL ve üzerinde kazanç sağlayabileceğinizi düşünmeniz doğru olacaktır. Bu süreçte sorun yaşamamak adına mutlaka yasal prosedürleri tam anlamıyla uygulamalı ve hizmet vermeye başlamalısınız.

Mail Okuyarak Para Kazanmak

Evden para kazanma yolları oldukça ilgi gören konulardan biridir. Bu kapsamda mail okuyarak para kazanmak da pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Ancak mail okuyarak para kazanma olasılığı oldukça düşük bir ihtimaldir. Okunan mail başına verilen ücret çok düşük olduğu için bu işi yaparak para kazanmak isteyen kişiler yeteri kadar ek gelir elde edememişlerdir. Bu nedenle mail okuma işiyle para kazanmak fazla getirisi olmayan işler arasında kalmıştır.

Reklamlardan para kazanmak

İnternetten para kazanmanın bir başka yolu ise reklamlara tıklayarak para kazanma işidir. Bu işi yaptırarak para kazandıran web siteleri aşağıda sıralanmıştır.

 • Zapbux
 • Probux
 • Clixsense

Bu siteler arasında yer alan Zapbux, bu iş için en çok tavsiye edilen site olmuştur. Probux web sitesi, genç ve dinamik tasarıma sahipken Clixsense ise en köklü kazandıran siteler arasında yer almaktadır. Bu sitelere üye olup reklamlara tıklayarak para kazanma olasılığı bulunmaktadır. Bu işi yapmak isteyen kişiler için verilecek en önemli tavsiye, sektörde çok fazla dolandırıcı olduğunu hatırlatmaktır. Bu nedenle bu tür işlere girmeden önce karşı tarafın güvenilirliğinden emin olmak ve emin olmadan sermaye yatırmamakta fayda vardır. Sermaye çoğunlukla maddi olarak algılansa da ortaya konan emek de kişinin vaktinden kaybettirmektedir. Mail okuyarak para kazanmak yerine reklamlara tıklayarak para kazanma olasılığı daha fazladır.

mail-okuyarak-para-kazanma

Kitap okuyarak para kazanmak

Şirketler için gazete okuyarak para kazanma ve haber okuyarak para kazanma konuları da merak edilenler arasındadır. Mail okuyarak para kazanmak isteyen çoğu kişi kitap ve haber okuma yoluşla para kazanmayı da araştırmaktadır. Ancak kitap okuyarak para kazanma işi de mail okuma işi gibi kazandırmayan bir fikirdir. Kitap okuyarak para kazanabilen kişiler yok denecek kadar azdır.

Kitap okuyarak para kazanmak isteyen kişiler ancak kitap editörlüğü yaparak para kazanma şansına sahiptirler. Bunun için ilgili yayınevlerinin web sitelerinden insan kaynakları ya da iletişim sekmesi altında bulunan mail adreslerine iş başvurusunda bulunarak kitap editörlüğü yapmak mümkündür. Ancak bu işi yaparken de emeğin sömürülmemesine dikkat edilmesi gerekir.

Para Kazanma Siteleri

Günümüzde online para kazanma fikirleri oldukça popüler hali gelmiştir. Her geçen gün gelişen ve çoğalan para kazanma siteleri birçok kişi tarafından ilgiyle takip edilmektedir. İnternetten para kazandıran siteler arasından anket doldurarak para kazanma işleri de bulunmaktadır. Tıkladıkça para kazandıran site arayışları da özellikle genç kullanıcılar tarafından takip edilmektedir. Bu tür işlere başvurmadan önce işverenin güvenilirliğinden emin olmak gerektiği unutulmamalıdır. Bu tür işlerde çoğunlukla ortaya maddi bir sermaye koyulmasa da kişi emek harcamaktadır. O nedenle güvenilir kişilerle çalışmaya dikkat edilmelidir.

İnternetten Para Kazanma Siteleri

Para kazanma siteleri arasında çoğunlukla yatırım yaparak, anket doldurarak, alışveriş yaparak ve reklamlara tıklayarak para kazanma işleri bulunmaktadır. Bu sitelerden bazıları aşağıda sıralanmıştır.

 • Altınbull sitesi ile yatırım yaparak para kazanma
 • Dijital Birikim sitesi ile para kazanma
 • Myiyo sitesi ile anket doldurarak para kazanma
 • ClixSense sitesi ile anket doldurarak para kazanma
 • Napolyon sitesi ile anket doldurarak para kazanma
 • Takiple Kazan sitesi ile takipçi ve para kazanma
 • Arti Way sitesi ile alışverişlerden para kazanma
 • TL sitesi ile link kısaltarak para kazanma
 • Crypto Gold sitesi ile Bitcoin üreterek para kazanma
 • Autürk sitesi ile yatırım yaparak para kazanma
 • Gorunum sitesi ile takipçi ve para kazanma
 • A Kazanç Plus sitesi ile yatırım yaparak para kazanma
 • Çılgın Geri Dönüşüm sitesi ile oyun oynayarak para kazanma
 • Sosyal Kazanç sitesi ile takipçi ve para kazanma
 • Vidoza sitesi ile video izleyerek para kazanma
 • Sadece On sitesi ile yapılan işlerden para kazanma

Para Kazanma Sitelerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde para kazanma siteleri oldukça rağbet gören işler arasındadır. Ancak bu işlerin de risk taşıdığını unutmamak gerekir. Bu tür işlere başvurmadan önce firmayı ve siteyi detaylı şekilde araştırmadan kesinlikle para yatırılmaması gerektiği bilinmelidir. Yatırım yaparak para kazanma şekli yerine internetten sermaye gerektirmeden yapılan işler tercih edilebilir.

para-kazandiran-siteler

Unutmamak gerekir ki bu işin dolandırıcılığını yapan kişi sayısı da azımsanmayacak kadar fazladır. Kolay yoldan para kazanma vaadiyle para talebinde bulunan kişilerin emek sömürmeyecek ve dolandırmayacak kişiler olduğundan emin olunmalıdır.

Sosyal Medya Yöneticiliği Nasıl Yapılır?

Günümüz mesleklerinden biri haline gelen sosyal medya yöneticiliği, doğru yapıldığı takdirde büyük başarılar elde edebilen bir iştir. Bu işi icra ederken sosyal medya strateji örnekleri dikkate alınmalıdır. Şirketlerin sosyal medya yönetimi, başarıyı etkileyen bir faktördür. Sosyal medyanın gücünü kullanarak daha çok tüketiciye ulaşmak mümkündür. Bu da hedef kitlenin kısa zamanda artmasına olanak tanır. Bu noktada sosyal medya stratejisinin adımları atılmaya başlar. Peki, sosyal medya yöneticiliği nasıl yapılır?

Sosyal Medyanın Önemi

Kısa sürede çok fazla insana ulaşmaya imkan tanıyan sosyal medya, şeffaflığı da beraberinde getirmektedir. Ancak bunun farkında olan firmaların bu şeffaflığı geri planda bırakacak uygulamaları da söz konusu olabilmektedir. Sosyal medyada yapılan bir ürün reklamının gerçeği yansıtıp yansıtmadığı merak konusudur. Bunun için aslında tanıtımı yapan hesapları tanımak gerekecektir. Yalnızca reklam ve pazarlama amacıyla paylaşımda bulunan kullanıcılar, zamanla güvenilirliklerini kaybetmeye mahkumdur.

sosyal-medya-yonetciligi

Sosyal medyanın hızla yayılması yeni bir iş sektörü olan sosyal medya ajanslarını doğurmuştur. Sosyal medyayı doğru kullanarak birçok kişiye ulaşmak mümkündür. Bu hizmeti veren sosyal medya ajansları ve sosyal medya yönetimi paketleri mevcuttur. Sosyal medya yöneticiliği nasıl yapılır sorusu ise bu işi yapacak olanların cevabını merak ettiği sorulardan biridir.

Sosyal Medya Yöneticiliği

Sosyal medya yöneticiliği, bir sosyal hesabın en doğru şekilde nasıl yönetilmesi gerektiğini, reklamların hangi alanda ve hangi içerikle verilmesi gerektiği gibi konuları değerlendiren bir sektördür. Bu sayede ihtiyaca göre hedef kitleyi genişletmek ya da kemik kullanıcı kadrosu oluşturmak mümkün olmaktadır. İşi bilen biriyle çalışmak her zaman daha avantajlıdır.

Sosyal medya yöneticiliği nasıl yapılır sorusuna cevap olarak sosyal medya ajansı kurarak işe başlamak gerektiği verilebilir. Sosyal medya ajansları, kişilerin, markaların ya da firmaların sosyal medyadaki hesaplarını en etkili şekilde kullanmalarına imkan tanımaktadır. Aşağıda sosyal medya yöneticiliğinin aşamaları sıralanmıştır.

 • Bunun için öncelikle başvuruda bulunan müşteriye brifing verilir. Bu aşamada ürün/marka/firma tanıtımı gerçekleşmiş olur.
 • Sosyal medya ajansı strateji geliştirmek üzere çalışmalara başlar.
 • Ürünün/firmanın tanıtımı için gerekli reklamın hangi kanallarda ve kimler aracılığıyla verileceği belirlenir.
 • Reklamın içeriği belirlenir.
 • Strateji doğrultusunda sosyal medya paylaşımları yapılır.
 • İçerik takibi, etkileşim ve raporlamalar değerlendirilir.

Network Marketing Firmaları

Network marketing sistem ile para kazanmak günümüzde en yaygın yöntemlerden biridir. Network marketing firmaları ile iletişime geçerek onların bir parçası olup satış yapmak ve para kazanmak oldukça kolaydır. Network marketing ürünleri her firmanın içeriğine göre değişiklik gösterir. En çok kazanan network marketing firmaları, oldukça geniş bir ağ yapısına sahiptir. Bu da daha çok kişiye ulaşarak daha fazla ürün satışı yapmalarına imkan tanır.

Network Marketing Ne Demek?

Network marketing, geniş bir ağ yapısına sahip olan ürün satış sistemidir. İngilizce kökenli olan bu kelime, kadroya sürekli yeni üyeler dahil ederek daha fazla kişiye ulaşmayı tanımlamaktadır. Bu sayede hem markanın ve ürünlerin tanınırlığı artmakta, hem de ekip üyeleri kazanç elde etmektedir. Network marketing şirketleri 2017 yılında olduğu gibi bu sene de ağlarını hızla genişletmektedirler.

network-marketing-nedir

Network marketing sisteminde ne kadar çalışırsan o kadar kazanç elde edilir. Özveri ve arzuyla çalışan kişiler kısa süre içerisinde daha fazla kazanç elde etme imkanı yakalayabilmektedir. Network marketing firmaları ile çalışmadan önce o firmanın güvenilir olduğundan emin olmak gerekir. Bunun için büyük ve güçlü firmaları tercih etmek daha doğru olacaktır. Hiç tanınmayan bir firmaya maddi destek sağlayarak kazanç elde etmeyi düşünmeden önce mutlaka iyice araştırmak gerekir. Network marketing firma iş ilanları takip edilerek güvenilir markaların ilanlarına başvurmak mümkündür.

Network Marketing Firmaları Hangileri?

Dünya üzerindeki network marketing firmaları oldukça fazla sayıdadır. Ülkemizde de yaygın bir şekilde ürün satışı yapan bazı network marketing şirketleri bulunmaktadır. Bunlardan bazıları aşağıda sıralandığı gibidir.

 • Amway (Amerika)
 • Avon Products Inc. (Amerika)
 • Herbalife Ltd. (Amerika)
 • Vorwerk Co. Kg (Almanya)
 • Natura Cosmeticos SA (Berizlya)
 • Mary Kay Inc. (Amerika)
 • Tupperware Brands Crop. (Amerika)
 • Nu Skin Enterprises Inc. (Amerika)
 • Oriflame Cosmetics SA (Lüksemburg)
 • Belcorp Ltd. (Peru)
 • Primerica Financial Services Inc. (Amerika)
 • Pola (Japonya)
 • Miki corp (Japonya)
 • Ambit Energy L.P. (Amerika)
 • Telecom Plus (İngiltere)
 • Stream Energy (Ignite) (Amerika)
 • Yanbal International (Peru)
 • Thirty – One Gifts LLC (Amerika)
 • Shaklee Crop. (Amerika)
 • USANA Health Sciences Inc. (Amerika)

Network Marketing Nedir?

Network marketing sistemi ile para kazanan ve hayatını idame ettiren pek çok insan bulunmaktadır. Ancak her sektörde olabileceği gibi network marketingde de mağdur edilme durumu söz konusudur. Network marketing nedir konusunu detaylı şekilde araştırıp, firmalar hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Network marketing ürünleri LR, Avon, Oriflame gibi markaların sunmuş olduğu cilt bakım, kişisel bakım, aksesuar ve kozmetik ürünlerdir. Bunların dışında farklı ürün satışı yapan network marketing şirketleri de bulunmaktadır. Bunlar Huncalife, Herbalife gibi zayıflama ürünleri satan firmalardır.

Network Nedir?

Network, kelime anlamı ağ olan İngilizce kökenli bir kelimedir. Teknolojide iki alet arasında bağlantı kurmaya yarayan bu ağ, ticarette de kullanılmaktadır. Network marketing nedir sorusuna ise ekibe yeni üyeler katıp ağı genişleterek ürün satma işlemidir cevabı verilebilir. Network marketing sistemi içerisinde kurulan ağ, ekibe kazandırılan üyelerle her geçen gün genişlemektedir. Bu sayede daha fazla kişiye ulaşmak ve daha fazla ürün satışı yapmak mümkün olur. Bu da hem markaya hem de satışı yapan kişiye kazandıran bir durumdur.

network-marketing

Bu tür sistemle para kazanma fırsatı yakalayan kişiler öncelikle güvenilir bir firmayla çalıştıklarından emin olmalıdırlar. Karşılığında hiçbir şey beklemeden size para kazandıracağını söyleyen sistemlere maddi destek sağlamak doğru değildir. Güvenilir ve makul kazançlar, makul şartlar sunan firmalarla çalışılabilir.

Network Marketing Nasıl Çalışır?

Network marketing nedir ve network işi nedir sorusuna cevap aldıktan sonra sistemin sunduğu avantajları öğrenmek gerekir. Emek vererek para kazanacağınız bir network marketing sistemi aşağıdaki vaatleri sunmaktadır.

 • Kişiye maddi özgürlük sağlar.
 • Aylık gelir ya da ek gelir (ürün satışına ve üye kazandırmaya bağlı olarak) kazancı sağlar.
 • Sistem içerisinde güçlü bir hiyerarşi olmadığı için ast – üst ilişkisi yoktur.
 • Kişilerden bağımsız şekilde çalışmak mümkündür.
 • Kariyer yapma fırsatı bulunur.
 • Sağlanan başarıya göre çeşitli hediyeler ve kampanyalar sunulur.
 • Çalışma saatleri ayarlanabildiği için aileye vakit ayırmak mümkündür.
 • Elde edilen kazanç, çalışmayla doğru orantılı olarak artar ya da azalır.
 • Sistem ve ürün satışı sebebiyle pek çok insan tanıma fırsatı bulunur.

Network Marketing ile Para Kazanmak

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte network marketing de ilgi görmeye başladı. Talep doğrultusunda network marketing ile para kazanmak da mümkün hale geldi. Günümüzde network işi yapan firmalar oldukça fazla sayıya ulaşmıştır. Bu firmaların başında Avon ve Oriflame gibi ünlü markalar gelmektedir. Bunun gibi Farmasi, Herbalife, LR, Huncalife gibi markalar da yer almaktadır.

Network marketing ürünleri nelerdir konusu merak edilmektedir. Firmalar arasındaki ürün farklılıkları network marketingde de farklılıklar doğurabilmektedir. Kişisel bakım ürünleri, makyaj malzemeleri, aksesuarlar, kilo verme ürünleri gibi pek çok alanda ürün bulunmaktadır.

Network Marketing Sistemi

Network marketing, bir ürünün doğrudan satışı şeklinde tanımlanabilir. Bu satış işlemi sonrasında elde edilen kazanç 2 farklı yöntemle gerçekleşir. İlki doğrudan yapılan ürün satışı sonucunda elde edilen kazançtır. Diğeri ise ekibe kaydı yapılan yeni üye tarafından elde edilen kazançtır. Etkili bir ağ oluşumunu sağlayan network marketing, ekibin üye kazanmasıyla hedef kitlesini genişletmektedir.

network-marketing-nedir

Network marketing ile para kazanmak günümüzde oldukça yaygın bir iş haline gelmiştir. Ancak network mağdurları olduğunu unutmamak ve bu konu hakkında temkinli adım atmakta fayda olacaktır. Konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve süreci analiz ederek geçirmek önemlidir.

Network Marketing ile Nasıl Para Kazanılır?

Network marketing ile para kazanmak mümkündür. Ancak bunun için büyük ve güvenilir markalarla çalışmaya dikkat etmek gerekir. Bununla birlikte insanların sağlığını olumsuz yönde etkileme ihtimali bulunan ürünlerin satışını yapmak yerine, kişinin herhangi bir sorumluluk yüklenmeyeceği ürün satışı yapmasında fayda vardır.

Network marketing ile para kazanmak için hedef kitleyi arttırmak gerekir. Bunun için de sosyal medyanın gücünden faydalanmak mümkündür. Bir blog sayfası açarak tanıtım yapılabilir. Bununla birlikte sosyal paylaşım sitelerine üye olarak ürün hakkında bilgi içeren içerikler paylaşılabilir. Kullanıcılar tarafından yapılan geri dönüşlere hızlı ve net cevaplar vermek etkileşimi arttıracaktır. Sosyal medyayı aktif kullanarak hedef kitle arttırılır ve daha çok kişiye ulaşmak mümkün olur. Bu da beraberinde daha fazla ürün satışı yapma imkanını getirecektir. Ürün tanıtımı ve satışı yaparak para kazanmanın yanı sıra firmaya üye sağlayarak da kazanç elde edilebilir.

Web Sitesi Satarak Para Kazanmak

Web siteleri, internet dünyasının ana elementlerinden sadece biridir. Web sitesi satarak para kazanmak, internet ile ilgili olan ve geçimini sevdiği işlerden sağlamak isteyenlerin en çok tercih ettiği işlerin başında gelmektedir. Web siteleri internetin temel ağlarından bir tanesidir. Bu siteler aracılığı ile milyonlarca kullanıcıya erişebilir, onlara kendinizi ve hayatınızı anlatabilir, bilgi verebilir; pazarlamanızı yapabilirsiniz. Web sitesi satarak para kazanmak, özellikle hayatını web master olarak kazanan kişilerin favorileri arasındadır. Siz de böyle bir iş yapmak istiyorsanız, sizinle detayları paylaşalım.

Web Sitesi Satarak Para Kazanmak Mümkün Müdür?

Web sitesi satarak para kazanmak, pek çok kişinin tercih ettiği bir yöntemdir. Bilgi siteleri, kadın siteleri tanıtım siteleri, ya da aklınıza gelebilecek her türlü site, bu alanda hizmet vermek isteyen kullanıcılara satılabilmektedir. Sıfırdan bir web sitesi oluşturmak ve bunu geliştirmek oldukça zor olabilmektedir. Hal böyle olunca hali hazırda var olan bir web sitesini satın almak birçok bireyin favorisi haline gelebilmektedir.

web-site-yapip-satmak

Web sitesi satın almak, aradığınız kullanıcıyı hazır halde bulmak ve bu kişiler üzerinden paylaşımda bulunmaktır. Birçok kişi, kendi internet sitesini oluşturup sıfırdan emek vermeyi tercih etmek yerine, hazır web sitelerini tercih etmektedir. Hal böyle olunca web sitesi satışı artmaktadır. Siz de bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Web Sitesi Satarak Ne Kadar Gelir Elde Edebilirim?

Web sitesi satışları, oluşturmuş olduğunuz sitenin niteliğine göre değişebilir. İnternet sitesinin aylık kazancı, kaç yıldır internette faaliyet gösterdiği, aylık hit oranları ve bunu gibi pek çok nitelik, web sitesi satışlarını doğrudan etkileyen unsurlar arasında yer almaktadır.

Düzenli olarak bu işi yapmanız halinde web sitesinden çok ciddi anlamda para kazanmak mümkündür. Bireysel olarak sitenizi satıyorsanız ve siteniz üzerinde emek harcadıysanız ortalama fiyat ile 300 ile 2000 lira arasında gelir elde edebileceğinizi söylemek mantıklı olacaktır. Siz de web sitesi satarak para kazanma işine girebilir ve bu işten oldukça fazla para kazanabilirsiniz. Web sitesi satışları son yıllarda oldukça yükselmiştir. Bunun nedeni hazır sitelere duyulan ihtiyacın artmasıdır.

Ayrıca web sitesi nasıl yapılır konusundaki detaylı bilgilere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Freelance Editörlük Yaparak Para Kazanmak

İnternette çokça zaman geçiriyorsanız ve bu zamanı paraya dönüştürme niyetinde iseniz, freelance editörlük yaparak para kazanmak işi sizin için uygun olabilir. Freelance editörlük yaparak para kazanan çok sayıda kişi bulunmaktadır. Çeşitli internet siteleri için içerik sağlamak ve bu içeriklerin kontrolünü sağlayıp bunları takip etmek editörlerin işidir. Oldukça disiplin isteyen bu iş, doğru şekilde yapılırsa size çokça gelir getirebilmektedir. Peki, bu işi nasıl yapacaksınız ve işverene nasıl ulaşacaksınız? Sizler için bu sorunun cevabını hazırladık.

Editörlük Nedir, Gelir Getirir Mi?

Freelance editörlük yaparak para kazanmak, meraklısı için oldukça yararlı işler arasında yer alıyor. İnternet üzerinde faaliyet gösteren birçok internet sitesi bulunmaktadır. Bu sitelerin daha fazla kullanıcıyı çekmek adına güncel tutulması, sitenin SEO ayarlarına katkıda bulunulması, güncel ve temiz içerikler ile siteye katkı yapmak ve bu içeriklerin takibini sağlamak editörlerin işleri arasında yer alıyor.

Okul zamanlarınıza göre ya da boş vakitlerinize göre çalışma zamanınızı ayarlayabileceğinizden ötürü bu iş ‘Freelance’ olarak adlandırılıyor. Herhangi bir yerde maaşlı olarak çalışmadığınız, yalnızca istediğiniz zamanı ayırdığınız ve yapmış olduğunuz işlerle para kazandığınız editörlük, ilgilenilirse güzel gelir getirebilecek meslekler arasında yer alıyor. Aynı zamanda bu işin yetenek gerektirdiğini de eklemekte fayda var.

Freelance Editörlük Gelirleri

Freelance editörlük yapmak, yukarıda da bahsettiğimiz üzere, size gelir getirebilecek işlerden bir tanesi. Evinizde boş vakitlerinizde yapabileceğiniz, özellikle öğrenciler için bulunmaz bir fırsat olan editörlük, pek çok kişinin favori işleri arasında.

freelance-editor-nedir

Yoğun bir çalışma disiplini gerektirmesi, sorumluluk bilinci istemesi, bu işi zor kılan detaylar arasında yer alıyor. En önemlisi de editörlük kesinlikle sevilmeden yapılmaması gereken meslek grupları arasında yer alıyor. Zira bu durumda hayatınızın zehrolması, hiç de zor olmayacak.

Freelance editörlük gelirleri aylık 200 liradan başlayarak 5000 liraya kadar yükselebilmektedir. Elbette, bu durum çalışma stilinize, prensiplerinize ve kendiniz için belirlemiş olduğunuz ücretlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Editörlük yapmak istiyorsanız, siz de konuyu detaylıca araştırabilir, bir site açarak çalışmaya başlayabilirsiniz. Bu sayede yüksek gelirler elde etmeniz mümkün olabilir.

Konuyla ilgili olarak makale yazarak para kazanmak başlıklı yazımızı da buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

E-Kitap Yazarak Para Kazanmak

Son zamanların favori işleri arasında artık E kitap yazarak para kazanmak konusu detaylıca araştırılmaktadır. İnternet, günümüzde oldukça önemli hale gelmiştir. Bu platformlar üzerinden yazılan kitaplar, e-kitap olarak adlandırılmaktadır. İnternet üzerinden kitap okuyan sayıca fazla çok kişi bulunmakla beraber bu durum da internet üzerinden yapılan kitap satışları sayısını artırmaktadır. Yazma yeteneğiniz varsa ve artık eski usulde olduğu gibi yayın evleri ile uğraşmak istemiyorsanız, sizin için E-kitap yazmak hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

E-Kitap Nasıl Yazılır?

E-kitap yazmak oldukça kolaydır. Yalnızca PDF ve E-Pub kullanarak çok basit bir şekilde kitap yazmanız mümkündür. İnternet üzerinden düşüncelerinizi yazmak, ya da bir roman oluşturmak son derece kolay hale gelmiştir. Bazı internet siteleri aracılığı ile bu kitabı pazarlayıp çokça satış elde ederseniz, ciddi kazançlara ulaşmanız da mümkün olacaktır.

e-kitap-yazmak

Yalnızca bir PDF sayfasına, oluşturduğunuz kurguyu döşeyerek, bir kitap oluşturabilirsiniz. Wattpad ve benzeri oluşumlarla da kendi kitabınızı yazabilir ve takipçi çekebilirsiniz. Özellikle Wattpad’in bu alanda son yıllarda oldukça popüler olduğunu söylemek mümkündür.

Wattpad, ülkemizde son zamanlarda oldukça yaygın olan, kişilerin düşüncelerini aktarabilmek ve yeteneklerini paylaşmak için tercih ettikleri bir uygulamanın adıdır. Wattpad üzerinde beğenilen ve kullanıcı çeken takipçilerin kitaplarının basıldığı dahi gözlemlenmiştir.

E-Kitap Gelirleri

E kitap yazarak ne kadar gelir elde edebileceğinizi merak ediyorsanız, bunun farklılıklar göstereceğini söylemek mümkündür. Kitabınızı ne kadar iyi pazarlayabileceğiniz, ne kadar kullanıcı çektiğiniz ve ne kadar iyi yazabildiğiniz, bu konuda ön plana çıkan detaylar arasındadır.

İnternet üzerinden satmayı düşündüğünüz bir kitapla zengin olabileceğinizi unutmayın. Buna ek olarak E-kitaplarınızı sergileyebileceğiniz ve satışa sunabileceğiniz alanlar arasında D&R ve Amazon başı çekmektedir. Pek çok kullanıcıya ulaşan kitap siteleri, bu alanda sizlere destek olacak ve yüklü bir gelir elde etmenize yardımcı olacaktır. Pek çok yazarın bu platformları kullanarak para kazandığını da aktarabiliriz.

E-kitap yayınlayan kişilerin kitaplarının satılması durumunda 500 TL’den başlayarak milyonlarca Türk Lirası’na varan paralar kazandığı bilinmektedir. O halde artık sizler de e-kitap yazarak kolaylıkla güzel kazançlar elde edebilirsiniz..